23.5 C
Albaida
Dissabte, juny 15, 2024
HomeEducació47 alumnes de la Vall d'Albaida reben el Premi Extraordinari al millor...

47 alumnes de la Vall d’Albaida reben el Premi Extraordinari al millor expedient acadèmic

Són estudiants de 22 centres diferents de la comarca que han tret un 10 a Educació Primària al curs 2021/2022

La Conselleria d’Educació, Universitats i Ocupació ha premiat l’esforç i dedicació de 1.155 estudiants de Primària de la província de València durant el curs escolar 2021-2022. D’ells, 47 són alumnes de centres de la Vall d’Albaida, i van destacar per les seues qualificacions acadèmiques.

L’entrega d’aquests premis es va realitzar en 4 jornades diferents: A Llíria el 20 i 21 de febrer, i a Torrent el 27 i 28 de febrer. Allí, els alumnes van rebre el Premi Extraordinari al millor expedient acadèmic.

En total, van ser guardonats 47 alumnes de 22 centres educatius de la Vall d’Albaida de municipis com Alfarrasí, Ontinyent, Albaida, l’Olleria, Montaverner, Fontanars dels Alforins, Benigànim, la Pobla del Duc, Bocairent, Llutxent, Castelló de Rugat, Quatretonda i Aielo de Malferit.

Alumnes guardonats:

CEIP Doctor Borràs (Alfarrasí): Alfredo Rubio Calvo

CEIP Bonavista (Ontinyent): Alba Minsut Micó, Mauro Trueba Molla, Arnau Estévez Morales

CEIP Maestro Carmelo Ripoll (Ontinyent): Dani Gil Insa, María Pilar González Soriano

CEIP Martínez Valls Ontinyent: Joan Albert Tomás, Joana Mira Tortosa, Daniela San Anselmo Aguilar

CEIP Vicent Gironés Mora (Ontinyent): Julia Ferre COnca, Martina Mora Galiana, Marisa Sisternes Calatayud

Colegio San José (Ontinyent): Alba Barberá Mataix, Sara Ferrero Gandía, Martina Úbeda Gandía

Colegio La Concepción (Ontinyent): Sofía Vila Tortosa

Colegio La Milagrosa (Ontinyent): Dennis Ghete, Blanca Notario Doménech

Colegio La Pureza de María (Ontinyent): Paula Albiñana Gandía, Julia Francés Soler, Roberto Soriano Sanz

Alfredo Rubio Calvo. Foto: Comunitat Educativa Doctor Borràs d’Alfarrasí

CEIP Isabel La Católica (L’Olleria): Sandra Alemany Úbeda, Niobe Jiménez Garrote, Miguel Oubiña Vicent

CEIP Manuel Sanchis Guarner (L’Olleria): Gema Ferrero Montaner, Saray Ibáñez Leal

CEIP Covalta (Albaida): Leire Borderia Julià, Ada Fortuño Ferri

CEIP Elias Tormo (Albaida): Carla Alcocer García

CEIP Beata Inés (Benigànim): Valeria Estruch del Río, Marta López Belda, Josep Pons Moscardó

CEIP Sant Josep de Calassanç (Aielo de Malferit): Marc Martí Bravo

CEIP Lluis Vives (Bocairent): Joan Beneyto Jordá, Júlia Prieto Jover, Mara Silvestre Vañó

CEIP Ramon Esteve (Pobla del Duc): Clara García Ferrer

CEIP Ausiàs March (Llutxent): Guillem Benavent Lurbe, Lucía Gomar Estornell, Aitor Martí Benavent

CEIP Verge del Remei (Castelló de Rugat): Marc Calabuig Soler, Empar Ordiñana Fenollar

CEIP Rafael Altimira (Quatretonda): Eva Escrihuela Fernández, Noa Nicolau Vidal

CEIP Doctor Esplugues (Montaverner): Olga Juan Martínez, Manel Juan Mira

CEIP Comte de Salvatierra de Alava (Fontanars dels Alforins): Carmen María Ribera Úbeda

ARTICLES RELACIONATS

SEGUEIX-NOS A...

5,400FansLike
956FollowersFollow
629FollowersFollow
725SubscribersSubscribe